kuran

Свет

Холандскиот министер за надворешни работи застана во одбрана на активистот кој го искина Куранот во Хаг

А1он
Слободата на изразување е важна вредност и се однесува и за непријатни мислења. Ова денеска го изјави холандскиот министер за надворешни работи Вопке Хукстра, коментирајќи
Свет

Холандски десничар го искина Куранот пред Парламентот во Хаг

А1он
Едвин Вагенсвелд, водачот на холандското движење Патриотски Европејци против исламизацијата на Западот (ПЕГИДА), викендов во Хаг го искина Куранот.Вагенсвелд на својот Твитер-профил сподели видео на