kraj vardarot dzez

Култура

Биг бендот со концерт посветен на Кире Костов и настап на Дуња Иванова со „Мирисот на липите“ на фестивалот „Крај Вардарот џез“

А1он
На втората вечер од фестивалот „Крај Вардарот џез“, од 20 часот во Филхармонијата ќе настапи пијанистката Дуња Иванова со концерт „Мирисот на липите“ кој ќе
Култура

Светски познатиот пијанист Дејан Илијиќ и стипендист на Беркли настапува вечерва на „Крај Вардарот Џез“

А1он
Вечерва, со почеток во 20 часот во камерната сала на Македонската филхармонија започнува фестивалот „Крај Вардарот Џез“. Фестивалот е во организација на дискографската куќа „ПМГЏез“.
Култура

Почнува фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во Македонска филхармонија

А1он
Годинашното, трето по ред издание на фестивалот „Крај Вардарот Џез“ ќе се одржи на 23 и 24 септември во Македонската филхармонија. „Крај Вардарот Џез” е