koronaviurs

Свет

Децата во Њујорк се вратија во училиштата, наставниците ќе мора да се вакцинираат

А1он
Еден милион деца во Њујорк денеска тргнаа на училиште, што е првпат наставата да се одржува во училници од почетокот на епидемијата на коронавирусот. Во
Свет

Анкета: Четвртина од Австријците се за задолжителна вакцина против коронавирусот

А1он
Во Австрија една четвртина од граѓаните се за воведување обврска за вакцинирање против коронавирусот, покажуваат резултатите од најновата анкета. Само 36 проценти од Австријците сметаат
Спорт

Траоре позитивен на коронавирус, денеска поминува уште еден тест

А1он
Крилото на Вулверхемптон, Адама Траоре, ќе помине втор тест за коронавирус денеска, откако викендот покажа позитивен резултат. Траоре е во Шпанија откако беше повикан во