kobi

Спорт

ВИДЕО: Емотивен говор на вдовицата на Коби, Џордан едвај се воздржа да не заплаче

А1он
Ванеса Брајант, вдовицата на легендарниот кошаркар Коби Брајант, одржа емотивен говор на свечената церемомнија за приемот во кошаркарката Куќа на славните на генерацијата 2020. Церемонијата
Спорт

Мистеријата за гробот на Коби: Никој не знае каде е закопан, човек уапсен за копање на погрешно место

А1он
Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа со неговата ќерка Џиана и уште седум патници пред една година. Неговата смрт сè уште ги боли фановите на
Спорт

Лејкерс петтиот натпревар од финалната серија ќе го играат во дресови посветени на Коби Брајант

А1он
Лос Анџелес лејкерс најавија дека ќе го одиграат својот петти натпревар од финалната серија во НБА плејофот против Мајами облечени во униформа на „Црна Мамба“,
Спорт

Церемонијата за вклучување на Коби Брајант во „Куќата на славните“ може да се одложи

А1он
Генералниот директор на кошаркарската „Куќа на славните“ Џон Делова изјави за „Бостон глобус“ дека церемонијата за влез на Коби Брајант закажана за 29-31 август може