knigi

Култура

Македонски ден вчера на Саемот на книгата во Франкфурт

А1он
На нашиот штанд на Саемот на книгата во Франкфурт вчера беше организиран македонски ден. Како што денеска соопшти организаторот на претставувањето – Македонската асоцијација на
Култура

ВИДЕО: Купи книга за 100 денари, понуда на издавачкиот центар Heroes

А1он
Новиот издавачки центар „Heroes“ наскоро со интересна понуда за широката публика- квалитетните книги ќе бидат достапни за прифатлива цена со што ќе се популаризираат хероите
Култура

Саем на книгата во Гевгелија со рекорден број на издавачки куќи

А1он
Градската библиотека „Гоце Делчев“ од Гевгелија го организира Саемот на книгата на кој годинава се претставуваат рекордни, дури 12 издавачки куќи, кои на гевгеличани им
Култура

Здружението на издавачи и книжари ги додели наградите на Саемот на книгата

А1он
Во рамки на Меѓународниот саем на книгата во Скопјe, Здружението на издавачите и книжарите традиционално ги додели наградите за најдобрите изданија издадени меѓу двата саеми
Култура

Средба на Божин Павловски со читатели на Саемот на книга

А1он
Писателот Божин Павловски денеска напладне на штандот на „Матица македонска” на Саемот на книга ќе има средба со читатели и ќе го потпишува најновиот роман
Култура

Книготека дигитална книжарница – првиот македонски агрегатор за продажба на електронски книги

А1он
За време на овогодинешниот Саем на книга, компанијата Книготека ќе го промовира првиот македонски агрегатор за продажба на електронски книги. Во дигиталната книжарница за почеток