kiril lazarov

Спорт

Заради корона пандемијата се откажува шестиот ракометен камп „Кирил Лазаров 7“

А1он
Шестиот интернационален ракометен камп „Кирил Лазаров 7“ кој требаше да се одржи оваа година од 19 јуни до 1 јули се откажува. Причината е пандемијата
Спорт

Лазаров кон навивачте: Останавме должни, заслужуваме секаква критика

А1он
Капитенот на ракометната репрезентација на С.Македонија, Кире Лазаров по елиминацијата на селекцијата од Европското првенство изјави дека никој не посакувал слично сценарио и дека е
Спорт

ЕП: Во драматично финале Македонија ја победи Украина

А1он
Со гол на капитенот Кирил Лазаров, македонската ракометна репрезентација  ја победи Украина со 26:25 на Европското првенство во ракомет во Виена и изби на врвот