kiril lazarov

Спорт

Лазаров: Сега знам кого треба во иднина да повикувам во репрезентацијата

А1он
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров вели дека тешката победа над Турција во последниот натпревар од евроквалификацискиот циклус му покажал многу работи што во
Економија

Кирил Лазаров: Македонија и Бугарија имаат сериозен проблем, а тоа е корупцијата и само таа не смее да не обединува

А1он
Најголемиот проблем за бизнисот освен дневна политика е корупцијата истакна претседателот на Македонско-Бугарската Стопанска комора на денешниот Бизнис форум во организација на Македонија и Бугарија.
Македонија

Лазаров: Најостро ги осудувам сите форми на насилство, рекет и криминални активности

А1он
Реакција на ПРЕСС конфереција на ВМРО ДПМНЕ, Почитувани, Најостро ги осудувам сите форми на насилство, рекет и криминални активности и ги повикувам институциите да ги
Спорт

Пласман на Светско првенство за историско збогум на легендарниот капитен

А1он
Дологодишниот каптен и актуелен селектор, легeндата на македонскиот, но и на светскиот ракомет, Кирил Лазаров денеска ќе го одигра последниот натпревар во дресот на македонскиот
Спорт

Кирил Лазаров е повреден и нема да игра на цело ЕП

А1он
Пред стартот на Европското првенство во Унгарија и Словачка, за македонската ракометна репрезентација дојде најлошата вест која беше возможна – капитенот и селектор Кирил Лазаров
Спорт

Кирил Лазаров ја промовираше автобиографијата „Секогаш на победа“

А1он
Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров, остави пишан бележник на својата блескава кариера, промовирајќи ја својата автобиографија под наслов „Секогаш на победа“. На
Спорт

Лазаров ќе гради тренерска кариера: Наскоро добива мастер лиценца

А1он
Најдобриот македонски ракомeтар Кирил Лазаров потврди дека по завршувањето на играчката кариера ќе се посвети на тренерската работа. Во интервју за хрватскиот „Јутарњи лист“, Лазаров
Спорт

Заради корона пандемијата се откажува шестиот ракометен камп „Кирил Лазаров 7“

А1он
Шестиот интернационален ракометен камп „Кирил Лазаров 7“ кој требаше да се одржи оваа година од 19 јуни до 1 јули се откажува. Причината е пандемијата
Спорт

Лазаров кон навивачте: Останавме должни, заслужуваме секаква критика

А1он
Капитенот на ракометната репрезентација на С.Македонија, Кире Лазаров по елиминацијата на селекцијата од Европското првенство изјави дека никој не посакувал слично сценарио и дека е