kentaki

Свет

Бајден во посета на Кентаки за увид на штетата од торнадата

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Кентаки врши увид на штетата од катастрофалните торнада што во саботата ја зафатија оваа и неколкку други сојузни држави.