jadran film

Култура

Јадран филм: Покренати нови кривични пријави и побарување од Горјан Тозија

А1он
„Во врска со постојаните неуспешни обиди на Горјан Тозија да ги тргне очите на јавноста од новоткриените измами тешки неколку стотини илјади евра, споменувајќи ја
Македонија

„Јадран филм“ најави дека ќе ја тужи Агенцијата за филм, парите им биле незаконски одземени

А1он
Во врска со информацијата дека првите 300 илјади евра државни пари се одземени од хрватската продукција „Јадран филм“ како последица на неисполнувањето на договорот за
Култура

Агенцијата за филм на РМ: Одземени 300 илјади евра од „Јадран филм“ за неисполнувањето на договорот

А1он
Агенцијата за филм на Република Македонија известува дека првите 300 илјади евра државни пари се одземени од хрватската продукција „Јадран филм“ како последица на неисполнувањето
Култура

Грубишиќ: По неуспешниот рекет, Тозија се нафрли на „Јадран филм“

А1он
Винко Грубишиќ од „Јадран филм“ испрати соопштение, реакција на прес-конференцијата на Горјан Тозија од Агенцијата за филм на Македонија и на веста за отворената истрага
Култура

Реакција на „Јадран филм“: Владата е погрешно информирана, серијата „Македонија“ се снима

А1он
„Јадран филм“ ДООЕЛ попладнево ги отфрли како потполно невистинити информациите за проектот играна серија „Македонија“. Како што соопшти продуцентот Винко Грубишиќ, „јасно е дека некој