izrael palestina

Свет

Хамас ослободи 11 заложници: Девет деца и две жени на пат кон израелска територија

А1он
Израелските одбранбени сили (ИДФ) потврдија дека Хамас ослободи 11 израелски заложници, меѓу кои девет деца и две жени. „Според информациите од Црвениот крст, 11 израелски