hotelieri

Економија

ХОТАМ: Секторот е во криза, неопходна е помош од државата

А1он
Хотелските капацитети на охридско-струшката ривиера се со минимална исполнетост. Хотелиерите чекаат одговори од релевантните институции околу правилата за дочек на Нова година за да знаат
Економија

Турски „Лимак“ го отвори хотелот со пет ѕвезди во центарот на Скопје

А1он
Во центарот на Скопје под слоганот „Круната на Скопје“ почна со работа хотелот со пет ѕвездички Лимак Скопје Хотел. Хотелот е дел од големата мултифункционална
Македонија

Хотелиерите бараат приоритет во вакцинирањето против Ковид-19

А1он
Угостителските и хотелските работници да имаат приоритет при вакцинирањето против Ковид 19, е главното барање на хотелиерите на денешната средба со директорот на Агенцијата за
Економија

Хотелиерите имаат проблем со поддршката за платите, бараат законски измени

А1он
Голем број хотели во државата ќе бидат принудени времено да ги затворат своите објекти, а вработените да ги пријават како невработени ако не се направат