hezolah

Свет

Либан: Две лица загинаа во конфликтот меѓу Хезболах и христијаните од градот Кахале

А1он
Две лица загинаа во денешните судири меѓу членовите на либанската шиитска, проиранска вооружена група Хезболах и христијаните од градот Кахале. Судирот избувнал кога жителите на