goran vesic

Регион

Весиќ: СНС има апсолутно мнозинство пратеници и може самостојно да формира влада

А1он
Членот на Претседателството на Српската напредна партија (СНС) и министер за градежништво, транспорт и инфраструктура (МГСИ) Горан Весиќ денеска изјави дека СНС добила 129 мандати,
Економија

Весиќ: Србија и Северна Македонија ќе имаат заедничка железничка станица во Табановце

А1он
Српскиот министер за градежништво, транспорт и инфраструктура Горан Весиќ најави заедничка товарна железничка станица на Србија и Северна Македонија во Табановце, јави дописиникот на МИА
Регион

Весиќ: Ѓилас посакува насилство на улиците на Белград

А1он
Заменик градоначалникот на Белград, Горан Весиќ ги повика жителите на главниот град да останат мирни и да не наседнуваат на провокациите на Драгaн Ѓилас и