gimnastika

Спорт

Британски гимнастичари биле малтретирани и јаделе ќотек од тренери, поднесоа тужба

А1он
Тужба за физичко малтретирање против тренери и вработени во Федерацијата на гимнастички спортови на Велика Британија (БАГА) поднесоа денеска 17 британски гимнастичари, меѓу кои се
Спорт

Златен медал за гимнастичарката Елвира Јангеловска

А1он
Младата гимнастичарка Елвира Јангеловска од Македонска Каменица со златен медал се враќа од одржаниот гимнастичарски турнир во Благоевград, Република Бугарија. Нејзиниот тренер Мирјана Гошевска, изрази
Спорт

Преседан во гимнастиката, доделени четири златни медали во иста дисциплина

А1он
На светското првенство во гимнастика, кое деновиве се одржува во Глазгов во дисциплината двовисински разбој се доделени четири златни медали, што претставува преседан во историјата
Спорт

Топлес гимнастичарки од Данска приредиле скандал на Копакабана

А1он
Гимнастичарките на Данска, приредиле скандал на плажата Копакабана во Рио, каде решиле да се сончаат топлес, незнаејќи дека тоа таму е забрането. Знаеме дека фотографиите