frankestajn

Магазин

Кристијан Бејл во римејкот на „Невестата на Франкенштајн“

А1он
Се подготвува нова верзија на класичниот хорор филм „Невестата на Франкенштајн“ од 1935 година, во кој главната улога ќе ја има оскаровецот Кристијан Бејл. Овој