francuski predlog protest

Видео Македонија

ВИДЕО: Втор ден протести пред Влада – „не“ за францускиот предлог

А1он
Голем број граѓани повторно се собраа пред Владата за да кажат „не“ за францускиот предлог. Шефот на државата, Стево Пендаровски претходно денеска кажа дека предлогот
Видео Македонија

(ВИДЕО) „Не“ за францускиот предлог: Македонија 80 години има свои институции, не ни требаат никакви комисии

А1он
Повеќе од две децении сум во вашите домови на фреквенцијата на македонската телевизија, пренесувајќи ви ги случувањата од Македонија и од светот. Јас како Гордана
Македонија

„Од ропства пишти Македонија“, „Партизаните не преговараат со фашисти“, на протестот пред Владата се бара „не“ за францускиот предлог

А1он
Со пароли „Македонија“ „Фашисти“, „Уа“, „Не за ЕУ“, „У-а“, „Предавници“ граѓаните пред Владата бараат да се отфрли францускиот предлог. Тие се децидни дека ако се
Видео Македонија

ВИДЕО: Народ се собира пред Влада, стигнаа првите „У-а” и сирени

А1он
Атмосферата пред Владата се загрева уште на половина час пред официјалниот почеток на протестот против францускиот предлог. Македонски знамиња, реквизити за исвиркување на Владата и