francija protesti

Свет

ВИДЕО: Насилни протести во Париз, полицијата растеруваше со солзавец

А1он
Илјадници демонстранти се собраа на улиците на Париз во знак на протест против контроверзниот закон за безбедност. Демонстрантите сметаат дека плановите за безбедносна политика ги
Свет

ВИДЕО: Немири во Париз, полицијата употреби солзавец

А1он
Француската полиција повеќе пати денеска употреби солзавец кога некои од учесниците во протестот на „жолтите елеци“ се обидоа да скршнат од одобрената маршрута, додека други
Свет

Пртиворена пекарка од Париз која одбила да услужи полицаец при протестите на „жолтите елеци“

А1он
Француската полиција денеска приведе вработена во париска пекарница, која одбила да услужи полицаец на 2 февруари за време на протестите на „жолтите елеци”, јави дописникот
Свет

ВИДЕО: Демонстрант ја загуби раката во детонација на граната на протестите на „жолтите елеци“

А1он
Протестите на „жолтите елеци“ во Париз најбрутални досега. Во новите судири меѓу полицијата и демонстрантите, еден демонстрант е тешко повреден, во детонација на граната ја
Свет

ВИДЕО: Нови демонстрации на „жолтите елеци“

А1он
„Жолтите елеци” најавуваат нови демонстрации низ цела Франција, со што ова ќе биде 13-та последователна сабота на демонстрации, и покрај големиот пад на мобилизацијата минатата