francija protesti

Свет

(ВИДЕО) Пријател на убиеното момче откри што се случувало: Полицаецот му држеше пиштол на главата

А1он
Пријател на момче убиено во Париз ги раскажа деталите за нападот кој бил во возилото со Нахел (17) во моментот на пукањето. Toj сними видео
Свет

ВИДЕО: Французин смирено јаде сендвич среде конфликтот меѓу демонстрантите и полицијата

А1он
На социјалните мрежи се шири видео од Франција, која беше зафатена од бран насилни протести по убиството на 17-годишен тинејџерк од страна на полицијата во
Свет

(ВИДЕО) Анархија на улиците низ Франција: Ловечки пушки стигнаа до рацете на демонстрантите

А1он
Демонстранти синоќа ограбија продавница за оружје во центарот на Марсеј и извадија ловечки пушки, но без муниција, соопшти полицијата на вториот по големина француски град.
Свет

Трет ден жестоки судири во Франција, земјата е пред вонредна состојба

А1он
Во Париз трета ноќ по ред продолжија жестоките судири меѓу полицијата и демонстрантите, при што беа уапсени над 660 лица. Повредени се 249 полицајци. Продавници
Свет

ВИДЕО: Пендреци, клоци, боксови-судир на полицијата и демонстрантите во Париз

А1он
На протестот против пензиските реформи во Париз, дојде до жесток судир на поддржувачи на движењето „црни блокови“ со полицијата при што настана вистински хаос. На
Свет

ВИДЕО: Насилни протести во Париз, полицијата растеруваше со солзавец

А1он
Илјадници демонстранти се собраа на улиците на Париз во знак на протест против контроверзниот закон за безбедност. Демонстрантите сметаат дека плановите за безбедносна политика ги
Свет

ВИДЕО: Немири во Париз, полицијата употреби солзавец

А1он
Француската полиција повеќе пати денеска употреби солзавец кога некои од учесниците во протестот на „жолтите елеци“ се обидоа да скршнат од одобрената маршрута, додека други
Свет

Пртиворена пекарка од Париз која одбила да услужи полицаец при протестите на „жолтите елеци“

А1он
Француската полиција денеска приведе вработена во париска пекарница, која одбила да услужи полицаец на 2 февруари за време на протестите на „жолтите елеци”, јави дописникот