francija koronavirus

Свет

Олеснувањето на рестриктивните мерки во Франција ќе биде во три фази

А1он
Франција ќе почне со олеснување на карантинот во три фази, во следните недели, за да се избегне ново ширење на епидемијата, соопшти владата. Претседателот Емануел