dzez festival

Култура

Во недела започнува Фестивалот на џез, ворлд и современа музика во Велес

А1он
Првото издание на Фестивалот на џез, ворлд и современа музика ќе се одржи од 4-ти до 10-ти септември на неколку локации низ Велес, а публиката
Магазин

Ди Александер, „Интерзоне“ и Орландо Џулиус на Скопски џез-фестивал

А1он
На Скопски џез-фестивал вечер ќе настапи Ди Александер, една од најталентираните и најпочитуваните вокалистки од Чикаго. Позната џез-пејачка со својот квартет доаѓа во Европа само