djukanovic

Регион

Ѓукановиќ: Поразот во Никшиќ не е крај – и натаму сме најсилна партија во Црна Гора, ќе се вратиме на власт

А1он
Црногорскиот претседател, Мило Ѓукановиќ, денеска изјави дека изборниот резултат во Никшиќ не е негов политички крај, додавајќи дека неговата Демократска партија на социјалистите (ДПС) и
Регион

Партијата на Ѓукановиќ: Опозицијата е одговорна за инцидентите, Црна Гора ќе ги одбрани своите клучни вредности

А1он
Црногорската Демократска партија на социјалистите (ДПС) на претседателот Мило Ѓукановиќ денеска го обвини Демократскиот фронт, член на победничката коалиција „За иднината на Црна Гора“ и
Регион

ВИДЕО: Еди Рама прозборе српски во порака на поддршка за Ѓукановиќ

А1он
Пред претстојните избори во Црна Гора, албанскиот премиер Еди Рама со видеопорака на три јазика го поддржа актуелниот црногорски претседател Мило Ѓукановиќ пред претстојните избори
Регион

„Репортери без граници“ бара од Ѓукановиќ да не го потпишува новиот црногорски закон за медиуми

А1он
Mеѓународната новинарска организација „Репортери без граници“ смета дека стапувањето во сила на новиот Закон за медиумиќе во Црна Гора ќе биде уште еден удар врз