discord

Магазин

„Мајкрософт“ сака да го купи „Дискорд“ за 10 милијарди долари

А1он
Американскиот технолошки гигант „Мајкрософт“ е во преговори за купување на социјалната мрежа „Дискорд“, за 10 милијарди долари, објави „Блумберг“. Според извори запознати со преговорите за