crnogorci

Регион

Уругвајската полиција уапси двајца Црногорци и запленети речиси 500 килограми кокаин

А1он
Уругвајската полиција потврди дека се уапсени 16 лица и запленети се речиси 500 килограми кокаин. Секретарот на МВР на Уругвај, Гиљермо Масиел, на прес-конференцијата оцени