branovi

Свет

Загина чешки турист додека фотографирал огромни бранови на Канарските острови

А1он
Турист од Чешка загина откако паднал во морето додека фотографирал огромни бранови за време на бура на канарскиот остров Тенерифе, соопштија вчера властите, пренесе Асошиетед
Свет

(ВИДЕО) Огромен бран однесе луѓе и возила на плажа, осум лица завршија во болница

А1он
Невремето на брегот на Калифорнија предизвика огромни бранови кои вчера предизвикаа голем број проблеми во крајбрежните области, вклучително и поплави и затворање патишта. Според Си-Ен-Ен,