bankman frid

Свет

Банкман-Фрид екстрадиран во САД, бил пријавен од двајца негови поранешни колеги и пријатели

А1он
Сем Банкман-Фрид, поранешниот милијардер и основач на берзата за тргување со криптовалути „Еф-те-икс“ (FTX), синоќа од неговиот дом на Бахамите беше екстрадиран во САД, каде