andzelina dzoli

Магазин

Џоли за разводот со Бред Пит: Не можев да се препознаам

А1он
Актерката Анџелина Џоли досега не говореше јавно за разводот со Бред Пит, но неодамна за францускиот магазин „Мадам Фигаро“ објасни колку и било тешко додека
Свет

Анџелина Џоли го повика Мјанмар да стави крај на насилството врз Рохинџите

А1он
Американската актерка Анџелина Џоли, пред неколку дена го повика Мјанмар да покаже вистинска посветеност за ставање крајот на насилството и раселување во сојузната држава Ракајн,
Магазин

Анџелина Џоли се појави на средба со надбискупот без градник

А1он
Анџелина Џоли продолжува со својата хуманитарна работа, а во четвртокот се сретна со надбискупот од Кантербури. Надбискупот Џастин Велби фотографиите од нивната средба ги сподели