ajfon

Магазин

„Епл“ претстави нов „Ајфон 13“ и подобрен „Ајпад“

А1он
Американскиот технолошки гигант „Епл“ денеска го претстави новиот „Ајфон 13“ и подобрени модели на „Ајпад“ таблетите, проширувајќи ја 5-Г конективноста и прикажувајќи побрзи чипови и
Магазин

Новиот „Ајфон 13“, веројатно, ќе овозможи сателитски разговори

А1он
Се наближува времето до претставувањето на новиот „Ајфон 13“, а една гласина особено го привлекува вниманието. Имено, познатиот аналитичар Минг-Чи Куо тврди дека новиот уред
Економија

За да купат „Ајфон“, Македонците треба да работат речиси најдолго од сите Европјани

А1он
Цели 76 дена треба да работи македонски работник со просечна плата за да го купи најновиот модел на „Ајфон“, покажува „Ајфон индексот“ на компанијата „Веривокс“,
Магазин

„Блумберг“: Епл работи на свој самостоен сателитски систем

А1он
Компанијата Епл има тим со статус „тајно и доверливо“, кој работи на сателитска технологија со којашто производителот на Ајфон би можел да ја користи за
Економија

„Епл“ може да го пресели производството на АјФон од Кина

А1он
„Епл“ ја разгледува можноста за преселување на производството на телефоните АјФон од Кина, ако увозните давачки на САД достигнат 25 отсто. Засега, компанијата чека да