afera

Свет

Курц одговараше пред Австрискиот парламент околу аферата „Ибица“

А1он
Австрискиот канцелар Себастијан Курц денес одговораше на прашања од парламентарната комисија за истраги на корупцијата, таканаречениот „Комитет Ибица“. Истражниот комитет беше формиран во мај минатата
Македонија

(ВИДЕО) Вујиќ: Во „Фабрика за афери“ нема криминал, не постојат испечатени лични карти

А1он
Личните карти за кои се зборува во случајот „Фабрика за афери“ не се испечатени, во компјутерите на Чаушот се пронајдени единствено припреми, што не значи