(ВИДЕО) Играчите во паника бегаа од нервозниот бик, животното ги виде црвените дресови и настана хаос

Од:

Неверојатни сцени беа снимени пред почетокот на стадионот Гиберт Брутус во Перпињан, Франција.

Каталонците Драгонс одиграа натпревар против Сент Хеленс во рамките на Рагби Супер лигата, кој директно беше пренесуван на телевизијата „Скај спорт“.

Домашните победија со 24:12, а пред почетокот на натпреварот беше видена бизарна и нервозна ситуација.

Неколку бикови продефилираа пред толпата, но еден успеа да побегне и се упати кон играчите на „Змејовите“ облечени во црвени дресови.

Додека натпреварот се пренесуваше во живо, на социјалните мрежи брзо се појави видео од настанот. На него се гледа како бикот ја влече личноста која ги држела уздите по теренот, а потоа како целосно се ослободува и слободно трча по теренот.

Сите рагбисти ги прескокнаа рекламите и побегнаа, а за среќа животното набрзо е фатено и ставено под контрола.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Лансиран е сателитот кој заеднички го развија Кина и Франција

Саркози: Макрон ја турка земјата во хаос

Во пожар во штала во Франција изгореа 70 тркачки коњи

A1on

Левичарските партии во Франција заедно излегуваат на избори против Макрон и Ле Пен

Макрон го распушти собранието и распиша избори за 30 јуни

A1on

Тежок пораз на Макрон на европските избори, Ле Пен ја запечати победата

A1on