Вардар и Барселона ќе играат во ударниот термин

Од:

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги соопшти термините за одигрување на натпреварте од „Фајнал фор“ турнирот во Лигата на шампионите во Келн.

Барселона и Вардар на 1 јуни (сабота) ќе играат во ударниот термин од 18:00 часот во „Ланкесес Арената“. Претходно од 15:15 часот силите ќе ги измерат Веспрем – Кјелце.

На 2 јуни (недела) од 15:15 ќе се игра мечот за трето место, а финалето е од 18:00 часот.

Програма „Фајнал фор“ во Келн:

Сабота, 1 јуни (полуфинале):

15:15 часот Веспрем – Кјелце
18:00 часот Барселона – Вардар

Недела, 2 јуни:

15:15 часот – дуел за трето место
18:00 часот – финале.

Би можело да ве интересира

ЛШ: Вардар почнува со гостување кај Монпелје на 14 септември

Ана Ололовска

ВИДЕО: Карачиќ до Стоилов е асистенцијата на годината во ЛШ

Ана Ололовска

Вардар од првиот барабан ги чека ривалите за Лигата на шампионите

Од денес можност за фотографирање со пехарот од ракометната ЛШ

Ана Ололовска

Вардар директно во групите за Лигата на шампионите

ХандЊуз: Вардар – Машина за чуда

Ана Ололовска