Земјотрес во Србија

Од:

Земјотрес со јачина од 4 степени е почувствуван во Србија. Епицентарот на земјторесот бил на 47 километри од Ниш, а е почувствуван во 21 часот и 38 минути по локално време.

dobivaj vesti na viber

Се уште нема информации за можни штети од земјотресот.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Се планира општ напад на северот на Косово, одговорот ќе биде брз и решителен

А1он

Милановиќ: Никаде не пишува дека Србија мора да го признае Косово

Брнабиќ-Абазовиќ: Ресетирање на односите меѓу Србија и Црна Гора и Отворен Балкан

Ана Ололовска

Абазовиќ утре во посетa на Белград – се очекува затоплување на односите меѓу Црна Гора и Србија

А1он

Патријархот Порфириј ги повика Србите на „мир со браќата Албанци“ во Косово

А1он

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

А1он