(ВИДЕО) Застрашувачко невреме во Турција: Двајца мртви, се трага по четворица

Од:

Две лица се пронајдени мртви, а судбината на уште четворица е непозната поради невремето што ја зафати областа Киркала во Источна Тракија.

Од силниот дожд се излеале потоци, поплавени се куќи и оштетени патишта. Размерите на катастрофата се огромни, главно во градот Игнеатас во близина на границата со Бугарија.

Поплави поради обилните врнежи имаше и во провинцијата Дарданели, каде сообраќајот беше во прекин на патната мрежа во близина на турскиот брег спроти островот Лезбос.

Би можело да ве интересира

Истрага за возачот кој го однесе Палевски во Турција: Обвинителството бара да му се продолжи притворот

Обвинителството го изготви барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

Орце Костов

(ВИДЕО) Палевски бил уапсен додека се движел пешки по автопат, а најмил такси за да лажира дека оди за Истанбул

Орце Костов

Спасовски: Уапсен е извршителот на убиствата, сторивме се за фаќање на овој монструм

Александар Тодески

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески

ВИДЕО: Силен земјотрес во Турција