Новак Ѓоковиќ на саемот „Винска визија на Отворен Балкан”

Од:

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва, во рамки на саемот „Винска визија на Отворен Балкан” во Белград, се сретна со светскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ.

На средбата присуствуваа и српскиот претседател Александар Вучиќ, како и црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ.

-Светскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ, покрај љубовта кон тенисот има уште една пасија, а тоа е виното. Семејството Ѓоковиќ има своја винарија и денес со задоволство поразговаравме за македонското вино кое добро го познава. Убавото вино ги поврзува луѓето, а саемот во Белград е прекрасна можност за поврзување на земјите од регионот, напиша премиерот Ковачевски на својот фејсбук профил.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон

(ВИДЕО) Трет пат ме прашуваш истото: Новак замина сред интервју на ББС

Новак Ѓоковиќ се пласираше во третото коло и израмни уште еден рекорд на Ферер

Новак Ѓоковиќ ќе игра на Вимблдон

Предраг Петровиќ

Новак се откажува од Ролан Гарос

Новак не победува на турнири, а предноста ја зголемува на АТП листата

Предраг Петровиќ