Греми наградите без скандали

Од:

Сите учесници кои во недела ќе настапат на доделувањето на „Греми“ наградите добиле писмено предупредување во врска со облекувањето.

Според новите правила, изведувачите ќе мора да бидат пристојно облечени а откривањето на задникот, градите и гениталиите е строго забрането.

Во имејлот кој славните личности го добиле било наведено дека „ женските гради и задник мораат да бидат адекватно покриени“ и дека танга гаќичките се проблематични бидејќи гениталиите и кожата околу нив никако не смее да се гледа.

Проѕирна облека под која се гледаат брадавиците како и длабоко деколте не се пожелни, а беџови и брошеви со натписи се забранети.

Би можело да ве интересира

Лејди Гага на доделувањето на Оскарите ќе биде придружувана од менаџерот

Раперот Кендрик Ламар „крал“ на Греми наградите со осум номинации

Ана Ололовска

Бруно Марс ги освои клучните Греми награди

Наум Локоски

Адел најголема победничка на Греми наградите

Наум Локоски

Најавени изведувачите на доделувањето на наградите Греми

Ана Ололовска

Адел по дебаклот на Греми: Плачев следниот ден

Ана Ололовска

Leave a Comment

two × one =