Џенифер Гарнер во новиот акциски трилер „Пеперминт”

Од:

Познатата актерка Џенифер Гарнер ќе ја одигра главната улога во претстојниот акциски трилер „Пеперминт”, кој во кината доаѓа во септември оваа година.

„Пеперминт“ е во режија на францускиот режисер Пјер Морел, а сценариото за филмот го напиша Чет Сент Џон..

Филмот следи приказна за млада мајка чиј сопруг и ќерка се убиени и таа одлуува да се одмазди на напријателите.

Покрај Гарнер, во филмот настапуваат и Ричард Кабрал, Џон Ортиз, Џон Галагер и многу други.

„Пеперминт” ќе биде премиерно прикажан на 7 септември во Америка, а потоа ќе пристигне и во другите делови на светот.

Би можело да ве интересира

Методот на воспитување на Џенифер Гарнер