Доналд Трамп доби црн појас во теквондо

Од:

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во петокот беше награден со почесен црн појас во теквондо, со што го постигна највисокото ниво во оваа боречка вештина.

dobivaj vesti na viber

„Претседателот на ’Кукивон‘ (Светската теквондо академија со седиште во Јужна Кореја, з.п.), Ли Донг-суп на 19 ноември на Флорида му додели почесен сертификат на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп. Поранешниот претседател Трамп рече: ’Чест ми е што го добив сертификатот, мислам дека теквондото е прекрасна боречка вештина за самоодбрана. Би сакал да видам демонстрација на теквондо тимот на Кукивон‘,“ се вели во соопштението на страницата на Академијата.

Сѐ тоа привлече разни коментари на интернет-просторот. Некои луѓе го одобруваат потегот, но повеќето негодуваат, а некои и се потсмеваат со оваа новина.

Би можело да ве интересира

Директорот на Си-Ен-Ен: Нема да бидеме јавен сервис на Трамп

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Авион со транспарент „Повторно изгуби, Доналд“ прелета над имотот на Трамп

Синот на Трамп: Украинска ракета падна врз Полска, можеме ли да престанеме да ги вооружуваме?

Ана Ололовска

Трамп не се појави да сведочи пред конгресната комисија за настаните од 6 јануари во Капитол

А1он

Трамп се очекува утре да најави кандидатура за претседателските избори

А1он

Њујорк Тајмс: Трамп е нервозен поради резултатите на изборите, ја обвинил Меланија за неуспесите

А1он