Златен накит украден од стан во Скопје

Од:

Златен накит во вредност од околу 360.000 денари биле украдени вчера од стан во Скопје.

Во периодот од 7:30 до 17 часот крадецот насилно ја отворил влезната врата од станот на улицата „Коце Металец“, во сопственост на И.Н. и по извршеното пребарување го украл накитот.

Полицијата извршила увид, а се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Би можело да ве интересира

Уапсени четворица кумановци за тешка кражба во два одделни случаи

А1он

Приведени крадци од Скопје

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје

Ана Ололовска

Малолетници фатени како крадат во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Фатени тројца крадци, украденото вратено кај сопственикот

А1он

Турист од Турција ограбен на Камени мост

А1он

Leave a Comment

12 − 5 =