Жена загина во сообраќајка на кај прилепското село Лагово

Од:

Една жена загина, а еден маж е повреден во тешката сообраќајна несреќа што се случи попладнево на патниот правец Прилеп-Битола, кај клучката кај селото Лагово.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од СВР Битола, во несреќата загинала жена на возраст од околу 66 години, а маж е повреден и е префрлен во Градската болница во Прилеп.

До несреќата дошло околу 16 часот при судир на патничко возило марка „пасат“ и мотоцикл.

Загинатата жена била сопатничка на моторциклот, а возачот е повреден.

На местото на несреќата во тек е увидот на полицијата и јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Прегазен пешак на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска