Запленета дрога, приведен дилер во Скопје

Од:

При претрес кај едно лице од Скопје полицијата пронајде над еден килограм марихуана, таблети, амфетамин, една вага и пари, по што лицето е приведено.

-Во рамките на засилените мерки и активности на МВР за сузбивање на нелегалната трговија со дрога, СВР Скопје- Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје на 16.11.2020 околу 19 часот изврши претрес во дом и други простории кај Ф.Д. (37) од Скопје. При претресот кај лицето пронајдена е над еден килограм марихуана, таблети, амфетамин, една вага и пари, соопшти МВР.

Според полицијата, лицето е лишено од слобода за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 40 килограми марихуана

ВИДЕО: При претрес во Синѓелиќ пронајдени 10 килограми марихуана, хашишово масло, пиштол и куршуми

Ана Ололовска

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца дилери на хероин од Кочани

Ана Ололовска

Жител на Здуње доби притвор, полицијата му пронајде марихуана во домот.

Ана Ололовска

Обвинение за дилер на марихуана фатен кај училиште во Шуто Оризари

Ана Ололовска