Запалени околу триста стари гуми кај селото Костурино

Од:

Околу триста стари гуми попладнево се запалени во селото Костурино, кај Струмица, информираат од Територијалната противпожарна единица.

– Пожарот го пријавил сопственикот на гумите, кој се сомнева дека му се намерно запалени, рече командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев.

Тројца пожарникари го гаснеле пожарот со едно противпожарно возило, а интервенцијата траела 2 часа.

Не е дозволено пожарот да ја зафати блиската нискостеблеста шума, а по интервенцијата огнот е целосно изгаснат.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Со канта бензин пали познат скопски ресторан во сред полициски час

А1он

Тројца загинати во пожар во руска болница

А1он

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

А1он

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска

Изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Пожар до бензинска пумпа во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска