Заменикот го истепал директорот на основно училиште во скопско село

Од:

На 17.082022 во 11.15 часот било пријавено дека во с.Буковиќ, скопско, во основно училиште по претходна расправија М.Б.(63) од с.Буковиќ (заменик директор во училиштето) физички го нападнал Ш.Д.(50) од с.Чајлане (директор во училиштето).

dobivaj vesti na viber

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Марихуана и оружје пронајдени во гевгелиско, двајца приведени

Катерина Павлова-Николовска

Германец пронајден мртов во куќа во Скопје

Во Општа болница Куманово донесен починат маж

Ана Ололовска

Фатен еден од разбојниците кои во Глуво изамчуваа брачен пар и го убија мажот

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Откриен насад со марихуана во кумановско, еден приведен

72-годишник од Кавадарци починал откако паднал од дрво