Загина 63 годишен скопјанец на патот Велес-Штип

Од:

Во сообраќајна несреќа денеска околу 15 часот на патот Велес – Штип во близина на селото Лозово загина 63 годишен скопјанец, кој бил сопатник во автомобилот марка „Шкода“ со скопски регистерски таблички.

dobivaj vesti na viber

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврдува дека на лице место е загинат сопатникот во возилото, а возачот е со повреди.

Брзата помош од Свети Николе повредениот возач ќе го хоспитализира во најблиската болница. Според првичните информации до несреќата дошло, кога патничкото возило „Шкода“ излетало од коловозот. Во тек е увид на лице место од страна на Јавен обвинител од Свети Николе и увидна екипа од Полициската станица во Свети Николе. Панајотова вели дека по извршениот увид ќе се утврдат причините за нересќата.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Дете загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Прегазениот пешак во Ѓорче Петров е 65-годишен жител на Грчец

Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Протест за прегазениот битолчанец: Да побараме правда за Оли и сите убиени во сообраќајки

Кристијан Ландов