Во прекин сообраќајот кај фабриката „Порцеланка“ кај Велес

Од:

Поради сообраќајна незгода сообраќајот на регионалниот пат Велес-Чашка кај фабриката „Порцеланка“ е во прекин, информира Авто мото сојузот на Македонија.

dobivaj vesti na viber

Сообраќајот е во прекин од 08:45 часот.

Би можело да ве интересира

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Прегазен пешак на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска