Во Општа болница Куманово донесен починат маж

Од:

Вчера вечер во 23.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Општа болница Куманово бил донесен починат 81-годишниот Н.Р. од Куманово, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Според пријавеното, истиот ден околу 12.00 часот тој излегол од домот, а потоа бил пронајден од членови на семејството во безсознание во објект во изградба на улицата „Пробиштипска“, по што бил однесен во болницата каде што лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, соопшти МВР.

По наредба на ЈаАвен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид бил извршен.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Марихуана и оружје пронајдени во гевгелиско, двајца приведени

Катерина Павлова-Николовска

Германец пронајден мртов во куќа во Скопје

Фатен еден од разбојниците кои во Глуво изамчуваа брачен пар и го убија мажот

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Откриен насад со марихуана во кумановско, еден приведен

72-годишник од Кавадарци починал откако паднал од дрво

Две лица осомничени за набавка на синтетички дроги со криптовалути