Во Битола приведен дилер, полицијата го фатила со 14 пакувања хероин

Од:

Битолската полиција вчера привела 26-годишен жител на градот откако при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 14 пакувања хероин, повеќе различни видови таблетки, дигитална вага и други предмети со остатоци од непозната материја и пари во различни апоени.

dobivaj vesti na viber

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање и расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Кристијан Ландов

Во куќа во село Кучково пронајден починат маж

Ана Ололовска

Пронајдено починато 26-годишно момче од Скопје

Ана Ололовска

Малолетничка тешко повредена во сообраќајна несреќа во Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Се урна таванска конструкција, уби жена во Кичево

Катерина Павлова-Николовска

Во тешка сообраќајка загина 38-годишен маж од струмичко

Ана Ололовска