ВИДЕО: Со автомобил ја проби оградата во Бутел, повредени двајца млади

Од:

Автомобил со тетовски регистарски таблички се преврте на новиот дел од булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Бутел.

Автомобилот ја проби оградата од горната сервисна уличка и падна долу на булеварот на лентата во насока кон Центар. Сервисната уличка го спојуваше булеварот со улицата „Цетињска“, но не се користи откако е изграден булеварот. Возачот и сопатничката во свесна состојба се пренесени со итна медицинска помош во болница, а девојката била многу исплашена.

Младиот возач кажал само кратко дека не реагирале сопирачките на автомобилот и летнале на булеварот, што е околу три метри надолу.

Противпожарна екипа е на местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Во Тетово уапсен скопјанец баран за затворска казна и за изнуда

Ана Ололовска

Почина 38-годишната кавадарчанка повредена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје

Ана Ололовска

Дедо го прегазил внукот при паркирање во тетовско Селце

Ана Ололовска

Жител на Браилово починал во пожар во неговата куќа

Ана Ололовска

Скопјанец лишен од слобода за криумчарење 36 мигранти во товарно возило

Ана Ололовска

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

А1он