ВИДЕО: Пензионерите со примања под 15 илјади денари ќе добијат домашни платежни картички

Од:

Пензионерите со најмали пензии, невработените лица и самохраните родители ќе добијат домашни платежни картички кои се предвидени со четвртиот сет економски мерки кои ги најави претседателот на Владата, Оливер Спасовски, на денешната прес конференција.

Тој во своето излагање се осврна на работата на преодната Влада во минатите девет месеци.

„Преодната Влада во заминување во овој скоро деветмесечен мандат успешно одговори на специфичните предизвици и направи пат за новата Влада која со полн мандат ќе продолжи да ги води државата и граѓаните напред“, рече Спасовски.

Тој одговарајќи на новинарско прашање, изјави дека од моментот на доаѓање на министер од опозицијата во МВР, таму се случувале многу чудни работи.

„Не би сакал да зборувам предвремено, од моментот кога Парламентот ќе ја изгласа Владата, ќе видам што е направено во овој период од девет месеци“, најави Спасовски.

Тој ја повика опозицијата да се реформира и да се вклучи во промените кои и носат добро на граѓаните и државата.

Би можело да ве интересира

Спасовски: Лажна вест е дека сум хоспитализиран на приватна клиника

Ана Ололовска

Министерот Спасовски позитивен на Ковид-19

А1он

Спасовски и Филипче во посета на повредениот полицаец близу фабриката ОХИС

А1он

Фрактури на черепот, на лицето и на подлактицата има полицаецот нападнат од дрвокрадци во велешко

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Кривична пријава за полицаецот кој претепа Ром, суспендиран и колегата кој не го спречи

Искра Манојлоска

Спасовски: Приоритет е поставување камери по улиците за крај на дивеењето и брзото возење