ВИДЕО: На Табановце приведени дилери, во БМВ пренесувале кокаин, хашиш и марихуана

Од:

Рано утрово на граничниот премин Табановце биле приведени три лица, две од Скопје и едно од Тетово откако во автомобилот со кој се обидувале да влезат во земјва им била пронајдена дрога.

dobivaj vesti na viber

Во возило „БМВ“ со холански национални ознаки, управувано од Т.Д., во кое сопатници биле А.Г. и А.Б. биле пронајдени три пакувања со вкупно 204 грама кокаин, наменет за улична продажба каде би достигнал вредност од околу 15.000 евра, едно пакување со хашиш, три пакувања со марихуана и мешавина на тутун со хашиш.

Лицата се приведени во полициска станица во СВР Куманово, а во координација со Јавен обвинител по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Горан Наумовски

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он

Прилепчанец почина на пат кон болница откако со автомобил излетал од патот

Почина жена прегазена во Куманово