ВИДЕО: Марихуана и оружје пронајдени во гевгелиско, двајца приведени

Од:

Две лица се приведени во гевгелиското село Моин откако полицијата вчера при претреси на два објаекти пронајде насади на cannabis sativa и оружје информира Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

Приведен е 46-годишен жител на селото Мои бидејќи во неговиот двор се пронајдени насад со растението cannabis sativa, а во дневната соба се пронајдени четири пакувања со растителна материја – марихуана инфромира МВР.

При претрес на втора куќа во истото село полицијата привела 29-годишен човек бидејќи прнашла 38 боеви куршуми калибар 7,9мм, осум боеви зрна и еден боев куршум непознат калибар.

Би можело да ве интересира

Починато бебе донесено во битолската болница

Загина тракторист од струмичко

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Кристијан Ландов

Во куќа во село Кучково пронајден починат маж

Ана Ололовска

Пронајдено починато 26-годишно момче од Скопје

Ана Ололовска

Малолетничка тешко повредена во сообраќајна несреќа во Гостивар

Катерина Павлова-Николовска