Украден сеф од винарија во Демир Капија

Од:

Украден е сеф од винарија во Демир Капија. Кражбата е извршена ноќта меѓу понеделникот и вторникот.

– Ноќта на 9 кон 10 септември во СВР Велес било пријавено дека е извршена тешка кражба во винарија во Демир Капија. Сторителите со употреба на сила влегле и го одзеле сефот. Се работи на расчистување на случајот, изјави портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Би можело да ве интересира

Обвинение за разбојништвото во заложна куќа

Ана Ололовска

Едно лице обвинето за четири тешки кражби во Скопје

Ана Ололовска

Кривична за крадец на накит од минувачи на Камениот мост

Ана Ололовска

Отворена истрага против двајца осомничени за разбојништво во маркет во Сандево

Ана Ололовска

Двајца скопјани обвинети за тешка кражба од возило

Ана Ололовска

Совладан разбојник кој сакал да ограби маркет во Чаир

Ана Ололовска