Украден сеф од винарија во Демир Капија

Од:

Украден е сеф од винарија во Демир Капија. Кражбата е извршена ноќта меѓу понеделникот и вторникот.

– Ноќта на 9 кон 10 септември во СВР Велес било пријавено дека е извршена тешка кражба во винарија во Демир Капија. Сторителите со употреба на сила влегле и го одзеле сефот. Се работи на расчистување на случајот, изјави портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение за обид за разбојништво во аптека во Скопје

Ана Ололовска

Ограбувачот на НЛБ успеал да украде над 8 илјади евра

А1он

Еден обвинет за тешка кражба од автомобил

Ана Ололовска

Вооружен грабеж во банка на НЛБ во „Ѓорче Петров“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Скандал во ФФМ: Со допишување нули сметководителката проневерила над милион евра, ги трошела на луксузни патувања, автомобили, чевли од 1.000 евра

Маја Илиевска-Пачемска

Ресенчанец измамил лице од Турција за откуп на јаболка

Ана Ололовска