Уапсен арачиновец во чиј дом е пронајдена рачна бомба „Ф1“ со каписла

Од:

Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 29-годишно лице од скопското село Арачиново, осомничено дека сторило кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 18 октомври 2019, врз основа на судска наредба, соопшти денеска МВР, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија извршиле претрес на домот на лицето во село Арачиново, при што била пронајдена и одземена една рачна бомба „Ф1“ со каписла, по што осомничениот бил лишен од слобода.

Би можело да ве интересира

Жена нападната кај црквата во Кавадарци

Ана Ололовска

Шеесет и седумгодишник од Крива Паланка загина во сообраќајна несреќа

Ана Ололовска

„Вечерње новости“: Уапсениот државјанин на РСМ сакал да произведува муниција во „Сувенир Самоков“

Ана Ололовска

Mакедонец уапсен во Србија заради кражба на документација за производство на муниција

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Снимен руски историчар како фрла делови од телото на неговата девојка во река

Татјана Ташкова

Ограбени четворица Пакистанци покрај железничката пруга Велес – Скопје