Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Хиподром

Од:

Едно лице е тешко повредено, а две се здобиле со телесни повреди, во сообраќајка изутрина во 04.30 часот на автопатот Велес – Скопје кај клучката Хиподром, поради која е во прекин и сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека изутрина во 04.30 часот на автопатот Велес – Скопје, кај клучка Хиподром, патничко возило „хонда“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(65) од Скопје, се превртело на коловозот. Во незгодата М.И. се здобил со тешки телесни повреди, а малолетна сопатничка и Н.И.(52) се здобиле со телесни повреди, констатирани во Компекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Прегазен пешак на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска